  • APX1117E18G-13
APX1117E18G-13
advertisement
Manufacturer No:
APX1117E18G-13
HK JDW NO:
233-APX1117E18G-13
Package:
SOT-223-3
Datasheet:
Description:
Fixed PMIC 3 SOT-223-3
Quantity:
In Stock : 7000
Step5Bar-code shipping tag
APX1117E18G-13
  • Package / Case
    SOT-223-3
  • Weight
    7.994566mg
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Terminal Position
    DUAL
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    1A
  • Power Dissipation-Max
    15W
  • Current - Output
    1A
  • Quiescent Current
    10mA
  • Voltage - Output
    1.8V
  • Output Voltage 1
    1.8V
  • Current - Input Bias
    5mA
  • Max Input Voltage
    15V
  • Dropout Voltage
    1.3V
  • Dropout Voltage1-Nom
    1.3V
  • Min Output Voltage
    1.8V
  • Voltage Tolerance-Max
    2%
  • Min Current Limit
    1.1A
  • Height
    1.7mm
  • Length
    6.7mm
  • Width
    3.7mm