  • AQM250PS24
AQM250PS24
advertisement
Manufacturer No:
AQM250PS24
Manufacturer:
XP Power
HK JDW NO:
906-AQM250PS24
Package:
Datasheet:
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 250W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AQM250PS24
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
  • Mfr
    XP Power
  • Operating Temperature
    0°C ~ 60°C
  • Series
    AQM250 (250W)
  • Size / Dimension
    6.80" L x 2.64" W x 1.26" H (172.7mm x 67.1mm x 32.0mm)
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    250 W
  • Approval Agency
    CB, CE, CSA, TUV, UKCA, UL
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Polarization
  • Current - Output (Max)
    10.4A
  • Voltage - Input
    85 ~ 264 VAC
  • Input Type
    Cord
  • Voltage - Output
    24V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    47" (1.20m)
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Rectangular, 6 Position