  • AQM300PS19-C2
AQM300PS19-C2
advertisement
Manufacturer No:
AQM300PS19-C2
Manufacturer:
XP Power
HK JDW NO:
906-AQM300PS19-C2
Package:
Datasheet:
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 300W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AQM300PS19-C2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
  • Mfr
    XP Power
  • Operating Temperature
    0°C ~ 60°C
  • Series
    AQM300 (300W)
  • Size / Dimension
    7.20" L x 3.35" W x 1.38" H (183.0mm x 85.0mm x 35.0mm)
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    300 W
  • Approval Agency
    CB, CE, CSA, TUV, UKCA, UL
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Polarization
  • Current - Output (Max)
    15.79A
  • Voltage - Input
    85 ~ 264 VAC
  • Input Type
    Cord
  • Voltage - Output
    19V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    39" (1.00m)
  • Input Connector
    IEC 320-C18
  • Output Connector
    Rectangular, 6 Position