  • ARR05B104KGA
ARR05B104KGA
advertisement
Manufacturer No:
ARR05B104KGA
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-ARR05B104KGA
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
ARR Indust X7R HT200C 0.1μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm -55°C~200°C High Temperature Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
ARR05B104KGA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    50 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ARR Indust X7R HT200C
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Temperature
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm