  • AS-12.000-20
AS-12.000-20
advertisement
Manufacturer No:
AS-12.000-20
Manufacturer:
Raltron Electronics
HK JDW NO:
653-AS-12.000-20
Package:
HC-49/US
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 2516
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AS-12.000-20
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    AS
  • Size / Dimension
    0.447Lx0.197W 11.35mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • HTS Code
  • Frequency
    12MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Physical Dimension
    L11.35XB5.0XH3.5 (mm)/L0.447XB0.197XH0.138 (inch)
  • Operating Frequency
    20MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Drive Level
    100 µW
  • Aging
    5 PPM/YEAR
  • Height Seated (Max)
    0.138 3.50mm