  • AS1507-BTDT-10
AS1507-BTDT-10
advertisement
Manufacturer No:
AS1507-BTDT-10
HK JDW NO:
33-AS1507-BTDT-10
Package:
16-WFQFN Exposed Pad
Datasheet:
AS1507-BTDT-10
Description:
16 Terminations 16 Pin Digital Potentiometers SPI
Step5Bar-code shipping tag
AS1507-BTDT-10
  • Package / Case
    16-WFQFN Exposed Pad
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    16
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    ±25%
  • Feature
    Mute
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    16
  • Temperature Coefficient
    90 ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Technology
    CMOS
  • Voltage - Supply
    2.7V~5.5V
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Terminal Pitch
    0.5mm