  • AS4C2M32D1-5TIN
AS4C2M32D1-5TIN
advertisement
Manufacturer No:
AS4C2M32D1-5TIN
Manufacturer:
Alliance Memory, Inc.
HK JDW NO:
28-AS4C2M32D1-5TIN
Package:
Datasheet:
Description:
Memory IC
Step5Bar-code shipping tag
AS4C2M32D1-5TIN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Supplier Device Package
    66-TSOP II
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Technology
    SDRAM - DDR
  • Voltage - Supply
    2.3V~2.7V
  • Frequency
    200MHz
  • Interface
    Parallel
  • Memory Size
    64Mb 2M x 32
  • Memory Type
    Volatile
  • Clock Frequency
    200MHz