  • AS6C4008-55PIN
AS6C4008-55PIN
advertisement
Manufacturer No:
AS6C4008-55PIN
Manufacturer:
Alliance Memory, Inc.
HK JDW NO:
28-AS6C4008-55PIN
Package:
32-DIP (0.600, 15.24mm)
Datasheet:
AS6C4008-55PIN
Description:
Memory IC
Quantity:
In Stock : 182
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
AS6C4008-55PIN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    32-DIP (0.600, 15.24mm)
  • Number of Pins
    32
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2009
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    SRAM - Asynchronous
  • Voltage - Supply
    2.7V~5.5V