  • ASPI-0704S-120M
ASPI-0704S-120M
advertisement
Manufacturer No:
ASPI-0704S-120M
HK JDW NO:
5-ASPI-0704S-120M
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
ASPI-0704S-120M
Step5Bar-code shipping tag
ASPI-0704S-120M
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    1.71A
  • Inductance
    12 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    58mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    12 µH
  • Height
    4.4958mm
  • Length
    7.2898mm
  • Width
    7.2898mm