  • ASPI-8040S-101M-T
ASPI-8040S-101M-T
advertisement
Manufacturer No:
ASPI-8040S-101M-T
HK JDW NO:
5-ASPI-8040S-101M-T
Datasheet:
ASPI-8040S-101M-T
Description:
FIXED IND 100UH 1A 290 MOHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
ASPI-8040S-101M-T
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    ASPI-8040S
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.315W 8.00mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    1A
  • Current Rating
    1A
  • Inductance
    100μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    290mOhm
  • Max DC Current
    1A
  • Frequency - Self Resonant
    4.2MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    1.15A
  • Height
    4.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.165 4.20mm
  • Length
    8.001mm
  • Width
    8.001mm