  • ASR-SI240D10R
ASR-SI240D10R
advertisement
Manufacturer No:
ASR-SI240D10R
Manufacturer:
Altran Magnetics, LLC
HK JDW NO:
49-ASR-SI240D10R
Package:
Hockey Puck
Datasheet:
Description:
SINGLE PHASE PANEL MOUNTED DC TO
Step5Bar-code shipping tag
ASR-SI240D10R
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Hockey Puck
  • Supplier Device Package
  • Mfr
    Altran Magnetics, LLC
  • Series
    SI
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Output Type
    AC
  • Circuit
    SPST-NO (1 Form A)
  • Voltage - Input
    4 ~ 32VDC
  • Voltage - Load
    48 V ~ 280 V
  • Load Current
    10 A