  • ASTMUPCE-33-33.000MHZ-EJ-E-T
ASTMUPCE-33-33.000MHZ-EJ-E-T
advertisement
Manufacturer No:
ASTMUPCE-33-33.000MHZ-EJ-E-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ASTMUPCE-33-33.000MHZ-EJ-E-T
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASTMUPCE-33-33.000MHZ-EJ-E-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ASTMUPC
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    33MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    LVCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    33MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    31mA
  • Max Supply Current
    36mA
  • Height
    812.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm