  • AT-32033-TR1G
AT-32033-TR1G
advertisement
Manufacturer No:
AT-32033-TR1G
Manufacturer:
Broadcom
HK JDW NO:
107-AT-32033-TR1G
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
Description:
IC TRANS NPN BIPOLAR SOT-23
Step5Bar-code shipping tag
AT-32033-TR1G
    6 Weeks
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
  • Package / Case
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Number of Pins
    3
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Number of Terminations
    3
    Other Transistors
  • Voltage - Rated DC
    5.5V
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Current Rating
    32mA
  • Frequency
    10GHz
  • Base Part Number
    AT32033
  • Number of Elements
    1
  • Element Configuration
    Single
  • Power Dissipation
    200mW
  • Transistor Application
    SWITCHING
  • Gain Bandwidth Product
    10 GHz
    NPN
  • Collector Emitter Voltage (VCEO)
    5.5V
  • Max Collector Current
    32mA
  • DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
    70 @ 2mA 2.7V
  • Collector Emitter Breakdown Voltage
    5.5V
  • Gain
    11dB ~ 12.5dB
  • Max Breakdown Voltage
    5.5V
  • Collector Base Voltage (VCBO)
    11V
  • Emitter Base Voltage (VEBO)
    1.5V
  • Continuous Collector Current
    32mA
  • Noise Figure (dB Typ @ f)
    1dB ~ 1.3dB @ 900MHz