  • AT-K-26-8-W/100
AT-K-26-8-W/100
advertisement
Manufacturer No:
AT-K-26-8-W/100
Manufacturer:
ASSMANN WSW Components
HK JDW NO:
93-AT-K-26-8-W/100
Package:
Datasheet:
Description:
CABLE MOD FLAT 8COND WHITE 100'
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AT-K-26-8-W/100
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Insulation Material
    PVC
  • Conductor Material
    Copper, Bare
  • Jacket (Insulation) Material
    Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Packaging
    Reel
  • Published
    2011
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Conductors
    8
  • Wire Gauge
    26 AWG
  • Voltage
    30V
  • Cable Type
    Straight
  • Wire/Cable Gauge
    26 AWG
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    7/0.0063
  • Cable Width
    0.346 8.80mm
  • Length
    100' 30.5m
  • Cable Height
    0.097 2.46mm