  • AT04-12PC-EC01
AT04-12PC-EC01
advertisement
Manufacturer No:
AT04-12PC-EC01
HK JDW NO:
53-AT04-12PC-EC01
Package:
Datasheet:
AT04-12PC-EC01
Description:
2 Rows Receptacle Bulk Green 12 Positions Free Hanging (In-Line) Male Pin Crimp AT Series™
Quantity:
In Stock : 184
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
AT04-12PC-EC01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Cable, Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    AT Series™
  • Published
    2009
  • Feature
    Cap (Cover)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Connector Type
    Receptacle
  • Number of Positions
    12
  • Color
    Green
  • Number of Rows
    2
  • HTS Code
  • Fastening Type
    Latch Holder
  • Contact Type
    Male Pin
  • Orientation
    Straight
  • Depth
    51.7mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Housing Color
    Black
  • Note
    Contacts Not Included
  • Wire Gauge (Max)
    20 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    14 AWG
  • Wire/Cable Gauge
    20 AWG
  • Contact Termination
    Crimp
  • Length
    40.45mm