  • AT08080003
AT08080003
advertisement
Manufacturer No:
AT08080003
Manufacturer:
TXC Corporation
HK JDW NO:
832-AT08080003
Package:
HC-49/US
Datasheet:
Description:
AT08080003 datasheet pdf and Crystals product details from TXC Corporation stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
AT08080003
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.189W 12.50mmx4.80mm
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    8MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80Ohms
  • Load Capacitance
    15pF
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    4.0894mm
  • Height Seated (Max)
    0.161 4.10mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    4.8006mm