  • AT1206CRD075K76L
AT1206CRD075K76L
advertisement
Manufacturer No:
AT1206CRD075K76L
HK JDW NO:
898-AT1206CRD075K76L
Datasheet:
AT1206CRD075K76L
Description:
AT Series, Thin Film, 5.76kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.25%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
AT1206CRD075K76L
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.25%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    5.76kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm