  • AT1206DRE0728K7L
AT1206DRE0728K7L
advertisement
Manufacturer No:
AT1206DRE0728K7L
HK JDW NO:
898-AT1206DRE0728K7L
Datasheet:
AT1206DRE0728K7L
Description:
AT Series, Thin Film, 28.7kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
AT1206DRE0728K7L
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    28.7kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm