  • ATV02W141-HF
ATV02W141-HF
advertisement
Manufacturer No:
ATV02W141-HF
HK JDW NO:
186-ATV02W141-HF
Datasheet:
ATV02W141-HF
Step5Bar-code shipping tag
ATV02W141-HF
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Power Dissipation-Max
    0.4W
  • Voltage - Breakdown (Min)
    155V
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    890mA
  • Clamping Voltage
    224V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    140V
  • Peak Pulse Current
    890mA
  • Reverse Standoff Voltage
    140V
  • Peak Pulse Power
    200W