  • ATV04A131JB-HF
ATV04A131JB-HF
advertisement
Manufacturer No:
ATV04A131JB-HF
HK JDW NO:
186-ATV04A131JB-HF
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
ATV04A131JB-HF
Step5Bar-code shipping tag
ATV04A131JB-HF
  • Package / Case
    DO-214AC, SMA
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Published
    2014
  • Pbfree Code
    yes
    Automotive
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Voltage - Breakdown (Min)
    144V
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    1.91A
  • Clamping Voltage
    209V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    130V
  • Peak Pulse Current
    1.91A
  • Reverse Standoff Voltage
    130V
  • Peak Pulse Power
    400W