  • ATV04A850J-HF
ATV04A850J-HF
advertisement
Manufacturer No:
ATV04A850J-HF
HK JDW NO:
186-ATV04A850J-HF
Datasheet:
ATV04A850J-HF
Step5Bar-code shipping tag
ATV04A850J-HF
  • Peak Pulse Current
    2.92A
  • Reverse Standoff Voltage
    85V
  • Peak Pulse Power
    400W
  • Unidirectional Channels
    1
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Voltage - Breakdown (Min)
    94.4V
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    2.92A
  • Clamping Voltage
    137V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    85V