  • ATV15C120JB-HF
ATV15C120JB-HF
advertisement
Manufacturer No:
ATV15C120JB-HF
HK JDW NO:
186-ATV15C120JB-HF
Datasheet:
ATV15C120JB-HF
Description:
Quantity:
In Stock : 6915
Step5Bar-code shipping tag
ATV15C120JB-HF
  • Voltage - Breakdown (Min)
    13.3V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    75.38A
  • Clamping Voltage
    19.9V
  • Peak Pulse Current
    75.38A
  • Reverse Standoff Voltage
    12V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Bidirectional Channels
    1
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ