  • AWG28-9/F/300
AWG28-9/F/300
advertisement
Manufacturer No:
AWG28-9/F/300
HK JDW NO:
93-AWG28-9/F/300
Package:
300
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 11
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
AWG28-9/F/300
  • Package / Case
    300
  • Operating Temperature
    105°C
  • Pitch
    0.050 1.27mm
  • Number of Conductors
    9
  • Wire Gauge
    28 AWG
  • Insulation Resistance
    100MOhm
  • Voltage
    300V
  • Wire/Cable Gauge
    28 AWG
  • Ribbon Width
    0.450 11.43mm
  • Ribbon Thickness
    0.035 0.89mm