  • AX3DBF4-114.0000T
AX3DBF4-114.0000T
advertisement
Manufacturer No:
AX3DBF4-114.0000T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-AX3DBF4-114.0000T
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
AX3DBF4-114.0000T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AX3DBF4-114.0000T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ClearClock™ AX3
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Frequency
    114MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    LVDS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    27mA
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 1.0mm
  • Operating Frequency
    114MHz
  • Rise Time-Max
    0.5ns
  • Fall Time-Max
    0.5ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10μA
  • Height Seated (Max)
    0.043 1.10mm