  • AXK8L30115BG
AXK8L30115BG
advertisement
Manufacturer No:
AXK8L30115BG
HK JDW NO:
590-AXK8L30115BG
Package:
Datasheet:
AXK8L30115BG
Description:
Header, Outer Shroud Contacts Tape & Reel (TR) 2 Rows 0.016 0.40mm Surface Mount 30 Positions F4 Gold SMD/SMT
Step5Bar-code shipping tag
AXK8L30115BG
    10 Weeks
  • Contact Plating
  • Housing Material
    Polymer
  • Series
    F4
  • Published
    2008
  • Feature
    Board Guide, Solder Retention
  • Termination
    SMD/SMT
  • Connector Type
    Header, Outer Shroud Contacts
  • Number of Positions
    30
  • Voltage - Rated
    60V
  • Pitch
    0.016 0.40mm
  • Current Rating
    300mA
  • Height Above Board
    0.025 0.63mm
  • Stack Height (Mating)
    0.9mm