  • AZ1084T-1.8E1
AZ1084T-1.8E1
advertisement
Manufacturer No:
AZ1084T-1.8E1
HK JDW NO:
233-AZ1084T-1.8E1
Package:
TO-220-3
Datasheet:
Description:
Fixed PMIC TO-220-3
Quantity:
In Stock : 15943
Step5Bar-code shipping tag
AZ1084T-1.8E1
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-3
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    0°C~125°C
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input (Max)
    12V
  • Current - Output
    5A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.8V
  • Current - Quiescent (Iq)
    10mA
  • Voltage Dropout (Max)
    1.5V @ 5A
  • PSRR
    72dB (120Hz)