  • AZ1117H-1.5TRE1
AZ1117H-1.5TRE1
advertisement
Manufacturer No:
AZ1117H-1.5TRE1
HK JDW NO:
233-AZ1117H-1.5TRE1
Package:
TO-261-4, TO-261AA
Datasheet:
AZ1117H-1.5TRE1
Description:
Fixed PMIC AZ1117 Series TO-261-4, TO-261AA
Quantity:
In Stock : 4108
Step5Bar-code shipping tag
AZ1117H-1.5TRE1
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Package / Case
    TO-261-4, TO-261AA
  • Supplier Device Package
    SOT-223
  • Weight
    7.994566mg
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Series
    AZ1117
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Input (Max)
    15V
  • Output Voltage
    1.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    1A
  • Current - Output
    1A
  • Quiescent Current
    10mA
  • Accuracy
    1 %
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.5V
  • Current - Quiescent (Iq)
    10mA
  • Voltage Dropout (Max)
    1.25V @ 1A
  • Max Input Voltage
    15V
  • PSRR
    75dB (120Hz)
  • Dropout Voltage
    1.15V
  • Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
    75dB
  • Min Current Limit
    1.25A