  • B32522N6474K
B32522N6474K
advertisement
Manufacturer No:
B32522N6474K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32522N6474K
Package:
Radial
Datasheet:
B32522N6474K
Description:
470nF Film Capacitor 10% Radial Radial 450V-DC 200V-AC PET Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32522N6474K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    PET
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Pitch
    15mm
  • Depth
    8.5mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    14.5mm
  • Height Seated (Max)
    14.5034mm
  • Length
    18mm
  • Width
    8.5mm