  • B32523Q1156K
B32523Q1156K
advertisement
Manufacturer No:
B32523Q1156K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32523Q1156K
Description:
15μF Film Capacitor 10% Radial Radial 100V-DC 63V-AC PET Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32523Q1156K
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    PET
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    15μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • Dielectric
    PET
  • Height Seated (Max)
    21.9964mm
  • Length
    26.4922mm
  • Width
    11.9888mm