  • B32523Q6564K
B32523Q6564K
advertisement
Manufacturer No:
B32523Q6564K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32523Q6564K
Description:
560nF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32523Q6564K
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    560nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    22.5044mm