  • B32524-Q1685-K
B32524-Q1685-K
advertisement
Manufacturer No:
B32524-Q1685-K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32524-Q1685-K
Datasheet:
B32524-Q1685-K
Description:
6.8μF Film Capacitor 10% Radial Radial 100V-DC 63V-AC Polyester PCB, Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32524-Q1685-K
    Select All
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Tolerance
    10%
  • Feature
    General Purpose
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    11mm
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Voltage
    100V
  • Height
    21mm
  • Height Seated (Max)
    21.0058mm
  • Length
    31.496mm
  • Width
    10.9982mm