  • B32524Q8684J
B32524Q8684J
advertisement
Manufacturer No:
B32524Q8684J
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32524Q8684J
Datasheet:
B32524Q8684J
Description:
680nF Film Capacitor 5% Radial Radial 630V-DC 220V-AC PET Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32524Q8684J
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    PET
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    680nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Lead Pitch
    27.5082mm
  • Dielectric
    PET
  • Height Seated (Max)
    21.0058mm
  • Length
    31.496mm
  • Width
    10.9982mm