  • B32524R476K
B32524R476K
advertisement
Manufacturer No:
B32524R476K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32524R476K
Description:
47μF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 63V-DC 40V-AC PET Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32524R476K
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    PET
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    27.5082mm
  • Dielectric
    PET
  • Height Seated (Max)
    27.5082mm
  • Length
    31.496mm
  • Width
    18.0086mm