  • B32529-C103-J289
B32529-C103-J289
advertisement
Manufacturer No:
B32529-C103-J289
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32529-C103-J289
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
10nF Film Capacitor 5% Radial Radial 63V-DC 40V-AC Polyester Through Hole
Quantity:
In Stock : 5076
Step5Bar-code shipping tag
B32529-C103-J289
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Tolerance
    5%
  • Feature
    General Purpose
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PET
  • Height
    6.5mm
  • Height Seated (Max)
    6.5024mm
  • Length
    7.1882mm
  • Width
    2.4892mm