  • B32529C123J289
B32529C123J289
advertisement
Manufacturer No:
B32529C123J289
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32529C123J289
Datasheet:
B32529C123J289
Description:
12nF Film Capacitor 5% Radial 100V-DC 63V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32529C123J289
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    12nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    5mm