  • B32560J225K289
B32560J225K289
advertisement
Manufacturer No:
B32560J225K289
HK JDW NO:
769-B32560J225K289
Description:
2.2μF Film Capacitor 10% DIP PC Pins 63V-DC 40V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32560J225K289
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Depth
    6.5mm
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height Seated (Max)
    8.2042mm
  • Length
    8.9916mm
  • Width
    6.5024mm