  • B32562J3474J
B32562J3474J
advertisement
Manufacturer No:
B32562J3474J
HK JDW NO:
769-B32562J3474J
Description:
470nF Film Capacitor 5% DIP PC Pins 250V-DC 160V-AC PET Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32562J3474J
    PET
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Height Seated (Max)
    6.7056mm
  • Length
    16.51mm
  • Width
    5.0038mm