  • B32621-A222-J
B32621-A222-J
advertisement
Manufacturer No:
B32621-A222-J
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32621-A222-J
Datasheet:
B32621-A222-J
Description:
2.2nF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 1kV-DC 500V-AC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32621-A222-J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    PP
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Depth
    4mm
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Height Seated (Max)
    7.0104mm
  • Length
    13.0048mm
  • Width
    3.9878mm