  • B32632B1472J008
B32632B1472J008
advertisement
Manufacturer No:
B32632B1472J008
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
258-B32632B1472J008
Package:
Datasheet:
B32632B1472J008
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B32632B1472J008
  • Type
    Parameter
    Select All
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Capacitance Value
    0.0047uF
  • Mounting
    Through Hole
  • Terminal Pitch (mm)
    15
  • Size (mm)
    18.5 X 8.5 X 14
  • Wire Form
    Straight
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -55
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    110
  • Product Depth (mm)
    8.5(Max)
  • Lead Diameter (mm)
    0.8
  • Lead Length (mm)
    17
  • Seated Plane Height (mm)
    16.5(Max)
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    Pulse
  • Construction
    Wound
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PP
  • Voltage
    450VAC|1600VDC