  • B32674D6225K000
B32674D6225K000
advertisement
Manufacturer No:
B32674D6225K000
HK JDW NO:
258-B32674D6225K000
Datasheet:
B32674D6225K000
Description:
Cap Film 2.2uF 630V PP 10% (31.5 X 15 X 24.5mm) Radial 27.5mm 0.008 Ohm 100C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B32674D6225K000
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Series
    B32674
  • Size / Dimension
    1.240Lx0.591W 31.50mmx15.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Long Life
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    DC Link, DC Filtering
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Terminal Pitch
    27.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    12.4mOhm
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    800V
  • Height Seated (Max)
    0.965 24.50mm
  • Length
    31.5mm
  • Width
    15mm