  • B32912A3154M
B32912A3154M
advertisement
Manufacturer No:
B32912A3154M
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32912A3154M
Description:
150nF Film Capacitor 20% Radial Radial 760V-DC 330V-AC Polypropylene Through Hole
Quantity:
In Stock : 1603
Step5Bar-code shipping tag
B32912A3154M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    150nF
  • Voltage - Rated DC
    760V
  • Depth
    8.5mm
  • Voltage - Rated AC
    330V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Voltage
    330V
  • Height
    14.5mm
  • Height Seated (Max)
    14.5034mm
  • Length
    18mm
  • Width
    8.5mm