  • B32932A3474K189
B32932A3474K189
advertisement
Manufacturer No:
B32932A3474K189
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32932A3474K189
Package:
Radial
Datasheet:
B32932A3474K189
Purchasing and Inquiry
B32932A3474K189 Overview
0.591 15.00mm is the lead spacing of this electrical device.Temperatures of -40°C~105°C are suitable for operating the device.
B32932A3474K189 Features
B32932A3474K189 Applications
There are a lot of TDK Electronics Inc. B32932A3474K189 applications of film capacitors.
  • IGBT
  • Filters
  • Matching networks
  • TV and monitor sets
  • Satellite TV
  • Battery management system
  • Compact fluorescent lamps (CFL)
  • Bypassing
  • Lighting
  • Test and measuring equipment
Step5Bar-code shipping tag
B32932A3474K189
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polyester, Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    B32932
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.433W 18.00mmx11.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    305V
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.728 18.50mm