  • B37871K5120J060
B37871K5120J060
advertisement
Manufacturer No:
B37871K5120J060
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B37871K5120J060
Package:
1206
Datasheet:
Description:
B37871(50V,JTOL) 12pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1206
Step5Bar-code shipping tag
B37871K5120J060
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Series
    B37871(50V,JTOL)
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    12pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
    Yes
  • Custom Capabilities
    Alternative Capacitance Available On Req
  • Height
    1.3mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm