  • B37930-K5151-J60
B37930-K5151-J60
advertisement
Manufacturer No:
B37930-K5151-J60
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B37930-K5151-J60
Package:
0603
Datasheet:
Description:
150pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Step5Bar-code shipping tag
B37930-K5151-J60
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Custom Capabilities
    Consult Factory
  • Height
    0.8mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    0603
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    150pF
  • Depth
    800μm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V