  • B37931K5103K60
B37931K5103K60
advertisement
Manufacturer No:
B37931K5103K60
HK JDW NO:
3410-B37931K5103K60
Package:
Datasheet:
B37931K5103K60
Description:
10nF Ceramic Capacitor 10%
Quantity:
In Stock : 12853
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B37931K5103K60
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Weight
    2.012816mg
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    800μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Dielectric
    X7R
  • Insulation Resistance
    100GOhm
  • Voltage
    50V
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm