  • B37933K5010C060
B37933K5010C060
advertisement
Manufacturer No:
B37933K5010C060
HK JDW NO:
3410-B37933K5010C060
Package:
Datasheet:
B37933K5010C060
Description:
1pF Ceramic Capacitor 60ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
B37933K5010C060
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    60ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    CH
  • Multilayer
    Yes
  • Positive Tolerance
    25%
  • Negative Tolerance
    25%
  • Length
    1.6002mm