  • B37941K9334K60
B37941K9334K60
advertisement
Manufacturer No:
B37941K9334K60
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B37941K9334K60
Package:
0805
Datasheet:
B37941K9334K60
Description:
330nF 16V Ceramic Capacitor 10% 0805
Step5Bar-code shipping tag
B37941K9334K60
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    330nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    1.35mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm
  • Thickness
    1.2446mm