  • B37949K5102J062
B37949K5102J062
advertisement
Manufacturer No:
B37949K5102J062
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B37949K5102J062
Package:
1210
Datasheet:
B37949K5102J062
Description:
1nF 50V Ceramic Capacitor 5% 1210
Step5Bar-code shipping tag
B37949K5102J062
  • Package / Case
    1210
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Height
    1.7mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.4892mm