  • B37950K3332K062
B37950K3332K062
advertisement
Manufacturer No:
B37950K3332K062
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B37950K3332K062
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
B37950K3332K062
Description:
B37950K 3300pF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
B37950K3332K062
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    B37950K
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    500V
  • HTS Code
  • Capacitance
    3300pF
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Height
    0.8mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm