  • B37979G5821J000
B37979G5821J000
advertisement
Manufacturer No:
B37979G5821J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B37979G5821J000
Description:
820pF 50V Ceramic Capacitor 5% Radial
Step5Bar-code shipping tag
B37979G5821J000
    Select All
  • Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    820pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead/Base Style
    Flat
  • Height Seated (Max)
    5.5118mm
  • Length
    5.5118mm
  • Width
    5.0038mm